Bezpieczeństwo żywności i świeżość idą w parze
Wszyscy chcą aby ich żywność była czysta i pozbawiona bakterii. Nasi farmerzy myślą w ten sam sposób. Stale monitorujemy jakość naszego mleka, kilkukrotnie sprawdzamy jego stan w ciągu drogi, którą przebywa do Ciebie. Wyniki tych testów są dokumentowane w celu zapewnienia ciągłej jakości, bezpieczeństwa i czystości naszych produktów.
Możliwie najświeższe
Nasi farmerzy doją krowy codziennie. Zaraz po dojeniu mleko schładzane jest do temperatury, w której może być bezpiecznie magazynowane na farmie. Mleko z naszych farm zabierane jest codzienne, lub co drugi dzień, więc kiedy dociera do mleczarni wciąż jest chłodne i świeże.
Światowej klasy program zapewniania bezpieczeństwa żywności
Farmerzy Arli mają do dyspozycji unikatowy program - Arlagården®, którego celem jest zapewnienie wysokich standardów produkcji dla naszego mleka. Uwzględnia między innymi codzienne sprawdzanie stanu zdrowia oraz kondycji krów, w celu upewnienia się, że nic im nie dolega. Arlagården® jest programem unikatowym w naszej gałęzi przemysłu ze względu na to, że blisko współpracujemy z naszymi farmerami, zapewniamy im możliwość zasięgania porad, które pomagają w produkcji mleka o wysokiej jakości. Zapłata, którą oferujemy naszym rolnikom za mleko, jest zależna od jego jakości. Stosujemy zewnętrzne audyty, które potwierdzają to, czy farmerzy stosują się do wysokich standardów, jakie wyznacza im Arlagården®. Daje to pewność, że Arla stale zapewnia Ci bezpieczne produkty o wysokiej jakości.
Wolne od antybiotyków i hormonów
Zgodnie z europejskimi standardami, nasi farmerzy nie podają krowom hormonów, które powodowałyby zwiększenie ilości produkowanego mleka. Krowy bardzo dobrze radzą sobie same. W momencie, w którym odpowiednio się o nie dba i właściwie karmi, jedna krowa daje 25-30 litrów (na dzień) mleka o wysokiej wartości odżywczej i jakości. Czasami, kiedy krowa zachoruje, wyleczenie jej wymaga podania antybiotyków. Jeżeli dochodzi do takiej sytuacji mleko chorej krowy jest oddzielane i nie jest włączane do mleka, które przewożone jest do mleczarni. Weterynarz decyduje, w którym momencie kuracja antybiotykowa dobiega końca. Zawsze dokumentujemy to, jak dużo antybiotyków zostało podanych poszczególnym krowom.
Identyfikacja mleka
Źródło pochodzenia naszego mleka jest w pełni identyfikowalne. Wiemy od którego farmera pochodzi mleko dostarczone do mleczarni, w której cysternie przyjechało oraz które krowy znajdują się na danej farmie. Każda krowa posiada na swoim uchu specjalny znacznik dzięki czemu dokumentowane jest miejsce jej pobytu.
Troska na każdym kroku - więcej o identyfikowalności